• نفوذ در بازار با عقد قراردادهای دو جانبه با مصرف كنندگان عمده
    • تلاش برای استفاده از سوخت گاز در نیروگاه چابهار
    • احداث نیروگاه اختصاصی برای مصارف صنایع در بندرعباس
    • بکارگیری فناوری بهینه در افزایش بازدهی نیروگاه تحت پوشش
    • تبدیل نیروگاه گازی چابهار به سیکل ترکیبی
    • توسعه مشارکت خارجی

برنامه ریزی دقیق و راهبردی : اساس فعالیت های شرکت تولید نیروی جنوب شرق صبا

هدف از برنامه ریزی کلان :

شرکت تولید نیروی جنوب شرق صبا در كسب و كار صنعت برق فعالیت می نماید كه براي به حداكثر رساندن بازدهي سبد كسب و كارهاي خود، نيازمند برنامه راهبردي جامعي در قالب برنامه ريزي استراتژيك مي باشند. لذا در راستاي چابك سازي و ايجاد درك متقابل، به هنگام تهيه و تدوين گزارش شناخت و برنامه ميان مدت پنجم در قالب الگوي مصوب، به تمامی شاخص های اختصاصی صنعت برق و توجه کامل به ذینفعان تدوین می نماید.. هدف اصلی از برنامه ريزي ، افزايش تعهد در زمان اجرا و دستيابي به اهداف، و مشخص بودن مسیر راه توسعه و این شرکت  به عنوان یکی از شرکت های پیشرو و تأثیر گذار در صنعت برق بخش جنوب شرق کشور می باشد .

اسناد بالادستی

الگوي برنامه ميان مدت پنجم برگرفته از اسناد بالا دستي (اساسنامه، سياست هاي اقتصاد مقاومتي و اصول موضوعه 12 گانه) در پنج مرحله به شرح ذيل در قالب تجزيه و تحليل SWOT و ماتريس جذابيت – توانمندي در سطح رشته فعاليت و هلدينگ به منظور تدوين برنامه استراتژيك تنظيم شده است.

مراحل تدوین برنامه

1- تدوين گزارش شناخت براساس متغيرهاي محيط داخلي و خارجي

2- تعيين جايگاه موقعيتي بر اساس بازدهي هر يك از رشته فعاليت هاي هلدينگ

3- تدوين چشم انداز، مأموريت و اهداف كلان هلدينگ و رشته فعاليت

4- تدوين استراتژي ها و اهداف كمي هلدينگ و رشته فعاليت

5- پياده سازي استراتژي در قالب كارت امتيازي متوازن

بررسی محیط صنعت

در تدوين گزارش شناخت، ابتدا وضعيت محيط داخلي و خارجي رشته فعاليت در مقايسه با رقبا به تفصيل مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار مي گيرد و بر اساس اين تحليل ها، نقاط قوت و ضعف و موارد تهديد و فرصت آن رشته فعاليت شناسايي مي شوند. در ادامه ضمن ارائه دورنمايي از صنعت مربوطه در كشور، منطقه و جهان، ابعاد مختلف بازار از نظر ساختار، رفتار و عملكرد مورد بررسي و تحليل قرار گرفته و عوامل كليدي موفقيت در آن صنعت شناسايي و تحليل مي‌شوند.

نتیجه نهایی

پس از تدوین گزارش بررسی نقاط قوت ، ضعف ، تهدید ها و فرصتها نسبت به تدوین استراتژی ها و اسناد بالادستی اقدام و به نیروگاه تحت پوشش ابلاغ می گردد. پس از ابلاغ چشم انداز، مأموريت، اهداف و استراتژي ها كه بر گرفته از گزارش شناخت و اسناد بالادستي مي باشد نوبت به پياده سازي استراتژي در قالب كارت امتيازي متوازن مي رسد. سپس جداول و فرم هاي پيش بيني اهداف كمي، سرمايه گذاري و توليد، براي دوره سه ساله برنامه ميان مدت هلدينگ و رشته فعاليت ارائه مي شود كه مي بايست در چارچوب اهداف كلان و استراتژي هاي مصوب باشد. پس از اتمام كامل اين فرآيند، این شرکت  جهت پايش مداوم و به روز رساني برنامه ميان مدت خود، نسبت به ارائه گزارش هاي تحليلي دوره اي(سه ماه) از پايش برنامه هاي خود به بخش  هلدینگ صبا اقدام می نماید .همچنين بودجه سالانه این شرکت بر اساس اسناد برنامه ميان مدت پنجم تهيه و تنظيم مي شود.

برنامه

 میان مدت پنجم

شرکت تولید نیروی جنوب شرق صبا  براساس الگوی جامع برنامه میان مدتی که توسط هلدینگ صبا گردآوری میگردد، برنامه های خود را به صورت جامع و کامل تدوین و به اجرا در می آورد. این برنامه شامل برنامه ریزی های بلند مدت ، تحلیل فضای کسب و کار و بهره مندی از پیشرفته ترین شیوه های برنامه ریزی از جمله مدل SWOT و کارت امتیازی متوازن بهره می برد. در سایه برنامه ریزی های دقیق دوره ای انجام شده ، این شرکت باوجود هزینه های مالی مرتب بر شرکت به دلیل خرید اقساطی نیروگاه تحت پوشش از سازمان خصوصی سازی ، توانسته به سود عملیاتی قابل قبولی دست یافته و از نسبت حاشیه سود به سرمایه اولیه بسیار مناسبی برخوردار باشد .

شرکت تولید نیروی جنوب شرق صبا

 دوست دار محیط زیست

سهمی که فرزندانمان در آینده از ما خواهند داشت .

 

 .:: هوای پاک ، آسمان آبی ، زمین سبز ::.

آشنایی با نیروگاه چابهار

تنها نیروگاه منطقه چابهار

اصلی ترین نیروگاه تحت پوشش این شرکت ، نیروگاه چابهار به ظرفیت 415 مگاوات می باشد که دارای2 واحد گازی v94.2 به ظرفیت هرکدام 158 مگاوات و 4 واحد گازی 25 مگاواتی می باشد . این نیروگاه تنها منبع تأمین برق چابهار می باشد.

برای مورد نیاز صنعت خود را به صورت مطمئن و پایدار تأمین نمایید

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

نظر بدهید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پاک کردن ارسال