774753_QMTFpLEQ
ecogeek-renewable-energies-first-introduction-image
    • دسترسی کشورهای درحال توسعه به انواع منابع جدید انرژی، برای توسعه اقتصادی آنها اهمیت اساسی دارد و پژوهش های جدید نشان داده که بین سطح توسعه یک کشور و میزان مصرف انرژی آن، رابطه مستقیمی برقرار است. با توجه به ذخایر محدود انرژی فسیلی و افزایش سطح مصرف انرژی در جهان فعلی، دیگر نمی توان به منابع موجود انرژی متکی بود.
      درکشورما نیز، با توجه به نیاز روز افزون به منابع انرژی و کم شدن منابع انرژی فسیلی، ضرورت سالم نگه داشتن محیط زیست، کاهش آلودگی هوا، محدودیت های برق رسانی و تأمین سوخت برای نقاط و روستاهای دورافتاده و… استفاده از انرژی های نو مانند: انرژی باد، انرژی خورشید هیدروژن، انرژی های داخل زمین می تواند جایگاه ویژه ای داشته باشد.

      شرکت  تولید نیروی  جنوب شرق صبا در راستای توسعه فعالیت های خود و به منظور  حفظ و نگهداری محیط زیست به عنوان یک مسئولیت خطیر اجتماعی ، تولید برق پاک با بهره مندی از انرژی های نو را در دستور کار خود قرار دارد . در این راستا باتوجه به اینکه این شرکت به عنوان متولی بخش انرژی های تجدید پذیر هلدینگ صبا ، برنامه های کامل و جامعی در راستای تحقیق و توسعه به کارگیری انرژی های سبز در دستور کار دارد ، مطالعات کاملی از وضعیت انرژی های نو در ایران بعمل آورده و در آینده نزدیک پروژه احداث نیروگاه خورشیدی را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

شرکت تولید نیروی جنوب شرق صبا 

 دوست دار محیط زیست

باتوسعه و احداث انرژی های تجدید پذیر

محیط زیست سالم را به فرزندانمان هدیه خواهیم داد.

 

 .:: هوای پاک ، آسمان آبی ، زمین سبز ::.

  شرکت تولید نیروی جنوب شرق صبا

از شرکت های دانش بنیان برای مشارکت در احداث نیروگاه های انرژی نو در چابهار و بندرعباس حمایت می کند.

انرژی نو در ایران

انرژی نو یا انرژی جایگزین به آن دسته از انرژی‌ها گفته می‌شود که برای تولیدشان از منابع بدون کربن استفاده می‌گردد؛ مانند انرژی خورشیدی، انرژی بادی، انرژی دریایی، زمین گرمایی،نیروگاه‌های آبی و کربن خنثی مانند زیست توده. از هیدروژن نیز که در پیل‌های هیدروژنی قادر به ذخیره انرژی است، به عنوان انرژی نو نام برده می‌شود.

این نوع انرژی‌ها معایب سوخت‌های فسیلی مانند افزایش غلظت دی‌اکسیدکربن و در نتیجه افزایش دمای کره زمین و تغییرات آب و هوایی و آلودگی زیست محیطی را ندارد علاوه بر این منابع تولید آن‌ها تمام ناشدنی و بدون محدودیت است. 

توسعهٔ این نوع از انرژی‌ها با توجه به عوامل مختلف به‌ویژه هزینه اولیه و قیمت تمام شده بالا و نبود سیاست‌های حمایتی، با مشکلاتی مواجه‌است.

شرکت تولید نیروی جنوب غرب صبا با توجه به مسئولیت اجتماعی خود ، برنامه جامعی برای حضور در عرصه انرژی های نو دارد . انواع انرژی های نو مرسوم در ایران انرژی خورشیدی و انرژی بادی می باشد

انرژی بادی
wind-turbine-us-537x405

در ایران با توجه به وجود مناطق بادخیز طراحی و ساخت آسیابهای بادی از قرن ها پیش رایج بوده  و هم اکنون نیز بستر مناسبی جهت گسترش بهره‌برداری از توربینهای بادی فراهم می‌باشد. مطالعات و محاسبات انجام شده در زمینه تخمین پتانسیل انرژی باددر ایران نشان داده‌اند که تنها در ۲۶ منطقه از کشور (شامل بیش از ۴۵ سایت مناسب) میزان ظرفیت اسمی سایتها، با در نظر گرفتن یک راندمان کلی ۳۳٪، در حدود ۶٫۵۰۰ مگاوات می‌باشد. و این در شرایطی است که ظرفیت اسمی کل نیروگاه‌های برق کشور در حال حاضر حدود 74000 مگاوات می‌باشد. شرکت تولید نیروی جنوب شرق صبا  در مرحله امکان سنجی فنی برای احداث نیروگاه بادی می باشد.

انرژی خورشیدی -Solar Energy

انرژی خورشیدی منحصربه‌فردترین منبع انرژی تجدیدپذیر در جهان است و منبع اصلی تمامی انرژی‌های موجود در زمین می‌باشد. انرژی خورشیدی به صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند به اشکال دیگر انرژی تبدیل گردد. به‌طور کلی انرژی متصاعد شده از خورشیدی در حدود ۳٫۸ در ۱۰۲۳ کیلووات در ثانیه می‌باشد.

ایران با داشتن حدود ۳۰۰ روز آفتابی در سال جزو بهترین کشورهای دنیا در زمینه پتانسیل انرژی خورشیدی در جهان می‌باشد. با توجه به موقعیت جغرافیای ایران و پراکندگی روستای در کشور، استفاده از انرژی خورشیدی یکی از مهمترین عواملی است که باید مورد توجه قرار گیرد. استفاده از انرژی خورشیدی یکی از بهترین راه‌های برق رسانی و تولید انرژی در مقایسه با دیگر مدل‌های انتقال انرژی به روستاها و نقاط دور افتاده در کشور از نظر هزینه، حمل‌نقل، نگهداری و عوامل مشابه می‌باشد

باتوجه به سیاستهای نظام و برنامه ریزی هلدینگ صبا برای حضور درعرصه انرژی های نو از جمله تولید برق از انرژی خورشیدی در این شرکت ، برنامه جامعی برای حضور در این عرصه تدوین شده است

renewables-aus

در پروژه های انرژی های تجدید پذیر

شرکت تولید نیروی جنوب شرق صبا

مشارکت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

سوال خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

سوالی در ذهن دارید؟

سوالات خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

ایمیل بزنید

کارشنانسان ما پاسخگوی شما در زمینه های مختلف از جمله شیوه های تولید برق و یا روش عرضه مستقیم برق به صنعت شما هستند.

به دنبال تأمین برق هستید؟

تولید نیروی جنوب شرق صبا ؛ تأمین کننده برق مطمئن و پایدار

بزرگترین تولید کننده خصوص مرکز کشور

برای تأمین برق صنعت خود با کارشناسان بازاریابی و فروش تماس بگیرید. info@sabasepco.com

با ما در تماس باشید.

کارشناسان و متخصصان شرکت جنوب شرق صبا راهنمای شماهستند.

برای اطلاعات تماس کلیک کنید.

می توانید سوال خود را به صورت ایمیل مطرح کنید و پاسخ دریافت دارید. info@sabasepco.com

نظر بدهید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پاک کردن ارسال